شهدا

شهید شاخص بسیج کارگری استان آذربایجان شرقی در سال95

سردار شهید رضا جباریان شهید شاخص بسیج کارگری استان آذربایجان شرقی در سال95

شهید شاخص بسیج کارگری استان آذربایجان شرقی در سال95 

وصیتنامه پاسدار رشید اسلام شهید رضا جباریان

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاءٌ عند ربهم یرزقون

گمان نکنید آنانی که در راه خدا کشته می‌شوند مرده‌اند، بلکه زنده‌اند و نزد خدایشان روزی می‌خورند. ما همه از خداییم و به سوی او باز می‌گردیم، خدایی که ما را آفرید و ما را در امتحان قرار داد و هر وقت بخواهد ما را به سوی خود می‌خواند و درود بیکران به امام زمان و نائب بر حقش امام خمینی که ملت ما با رهبری‌های پیامبر گونه‌اش به راه راست هدایت یافت و درود بر رزمندگان اسلام و سلام بر مردم شهید پرور همیشه در صحنه و سلام بر خانواده‌ام.

من یک تذکر به برادرانم می‌دهم، هرچند کوچکتر از آنم که تذکر دهنده باشم ولی شاید عنایت خداوند به این حرف کم ارزش من باشد؛ زیرا من خود گناه کارم و مستحق تذکر. برادرانم سعی کنید وقت بیکاری‌تان را صرف مطالعه کتب اسلامی و تفکر آمیز کنید، زیرا که یک لحظه تفکر بهتر از هفتاد سال عبادت است، نگویید حوصله‌اش را نداریم، سعی کنید مطالعه کنید و با آگاهی بر هدف‌های اسلامی قدم به این راه بگذارید، چون آن کس که به راه اسلام کشیده می‌شود با مطالعه کتب اسلامی و تفکر در کنار آن و همچنین زیر پا گذاشتن ارزش‌های مادی و توجه به معنویت است که به این هدف نایل آمده و قدم در صراط مستقیم می‌گذارد، زیرا که خواستن توانستن است. برادرانم تابع هوای نفس خود نباشید؛ زیرا تا انسان بر نفس خود غالب نشود، محال است که پیروز شود و به راه راست هدایت شود. حدیثی از امام صادق (ع) است که بر حذر باشید از هوای نفسانی چنان که از دشمنان حذر می‌کنی.

و اما دو کلمه بر خانواده‌ام سخنی دارم، درست است که از دوران کودکی تا به حال به حرفای‌تان گوش نکرده و خطا کرده‌ام، خطایم را ببخشید و از شما پدرم تشکر می‌کنم از اینکه برایم نان حلال دادی و من به آرزویی که هر سعادتمندی مشتاق آن است رسیدم. و تو ای مادرم، به شما خیلی اذیت داده‌ام، شیرت را برایم حلال کن. می‌دانم که چقدر در شب‌ها بیدار ماندی و مرا بزرگ کردی تا بتوانم حامی اسلام باشم. و شما ای خواهر و برادرانم، همچنین به شما اذیت داده‌ام، امیدوارم مرا ببخشید و تقاضای عاجزانه‌ای که دارم و آن اینکه درست است که خداوند می‌داند که من شهید واقعی هستم یا نه.

ولی شما برادرانم، اسلحه از دوش افتاده شهیدان را بر دوش گیرند و با دشمنان اسلام بجنگند. در مرگ من نگریید که موجب سوء استفاده دشمن می‌گردد و همچنین صبر پیشه کنید که صبر مسیر ایمان است. و بالاخره یک توصیه از بابت خودم و آن اینکه، در موقع کار در کارخانه مقداری پول جمع‌آوری کرده‌ام که خمس آن را بپردازید و مقداری را خرج مخارجم کنید و باقیمانده آن را در راه اسلام خرج کنید و از همه مهم‌تر اینکه، دعا به سبب طول عمر امام و امیدشان آیت الله مشکینی از یادتان نرود و قدر آنها را بدانید.

و السلام 

وصیتنامه پاسدار رشید اسلام شهید رحیم جباریان

با درود فراوان به آقا امام زمان و نائب بر حقش امام خمینی و با سلام به شهدای صدر

اسلام و جنگ تحمیلی؛ خدایا تو می دانی که من این راه را وظیفه خود دانستم و به

سوی تو شتافتم. بر من ببخش کوتاهیها را. تو ارحم الراحمینی. خدایا تو به من آرامش

قلب عطا فرما. این تنها آرزوی من است. به عنوان یک برادر کوچک عرض می کنم که

برادران عزیز راه خدا بهترین راههاست. پوینده و کوشنده این راه باشید. تنها راه نجات

اسلام پشتیبانی قاطع و بی دریغ از دولت جمهوری اسلامی است.

اضافه کردن دیدگاه جدید